Tasarımın Yeni Adresi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Başarı Konuşmakla Değil Çalışmakla Olur..!

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BANA NEDEN KREDİ ÇIKMIYOR?

YazarMesaj
dj_ibo_g_h

BANA NEDEN KREDİ ÇIKMIYOR? Empty
MesajKonu: BANA NEDEN KREDİ ÇIKMIYOR?   BANA NEDEN KREDİ ÇIKMIYOR? EmptyPerş. Nis. 28, 2016 11:37 am

Bu sorunun tek bir cevabı maalesef yok. Bankaların krediye başvuran kişileri geçmişe yönelik borç ödeme, kredi kartı kullanımı, kredi hesaplama , kredi arayışı, kişinin üzerinde bulunan borç riski birçok etkenlere göre değerlendiriliyor. Her bankanın yapmış olduğu risk değerlendirmesinde en önemli öncelik KKB(Kredi kayıt bürosu)'nun sunmuş olduğu Kredi notu ‘dur.

Kredi Başvurularında; www.herkeseyekredi.com.tr/ nin uzman bankacı kadrosundan danışmanlık alınarak; kredi kullanma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

Olumsuz sonuçlanan her başvuru KKB Puanınızı düşüreceği için, İlk başta başvurup ta kredinizi kullanabileceğiniz banka, olumsuz sonuçlanan başvurularınızdan dolayı kredi başvurunuzu onaylamayabilir. Bu sıkıntının aşımı; Bankaların Krediler talimatnamesine hâkim olan Her Keseye Kredi tarafından; doğru bankalara yönlendirilmeniz ile aşılabilir.

Kredi notunu etkileyen faktörlerden bazıları:

Ödeme düzeniniz:

Bankalardan kullanmış olduğunuz ürünlerdeki ödeme düzeninizdir. Kredi kartı, kredili mevduat hesabı, kredi ve diğer borçlanma ürünlerine yapılan düzensiz ödemeler kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

Yüksek borçlanma:

Bankalara olan ödemelerinizi gününde yapıyor olmanız kredi notunuzun yüksek olacağı anlamına gelmez. Tüm kredi, kredi kartı vb. borçlanmalarınızı gününde ödeme yapsanız dahi bankalara olan borçlanmanız yüksek olması durumunda kredi notunuzu düşürebilir.

Kredi arayışı:

Sürekli olarak bankalara kredi başvurusunda bulunmak sizin kredi notunuzu etkileyecek etkenlerden birisidir.

Yasal takip ve haciz:

Banklardan borçlanıp borcunuzu düzenli ödemeyip yasal takibe veya hacizlik duruma düşmüşseniz artık bankalardan kredi kullanmanız neredeyse imkânsız hale gelmektedir. Bu borçlanmaları kapatmış olsanız dahi KKB notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

Daha önce hiç kredi kartı veya kredi ürünü kullanmamış olmak:

Daha önce herhangi bir bankadan kredi kartı veya ürün kullanmamış olmanız sizin KKB notunuzun olmamasına sebep olacaktır. Bu yüzden bankalar sizin ödeme performansınızı bilmedikleri için ürün satmakta tereddüt edebilirler.

Kefillik:
Bankalardan hiç bir ürün kullanmamış olabilirsiniz ancak kefil olduğunuz kredi düzenli ödenmiyorsa sizin kredi notunuzun düşmesine sebep olacaktır. Aynı zamanda bankalar tarafından risk olarak görülecektir.

http://www.herkeseyekredi.com.tr/

BANA NEDEN KREDİ ÇIKMIYOR?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kredi Hesaplama ve Kredi Başvurusu Karşılaştırma Sitesi - Kredihes.com
» Kredi notu öğrenme, kredi hesaplama ve fazlası için: Kredinotuogrenme.web.tr
» Hesaplı kredi ile uyun kredi fırsatları!
» Seni Bana Yazmışlar Dizisi
» Taylan Paskal - Rüyamda Sarıl Bana