Tasarımın Yeni Adresi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Başarı Konuşmakla Değil Çalışmakla Olur..!

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

kurye Şirketi

YazarMesaj
dj_ibo_g_h

kurye Şirketi Empty
MesajKonu: kurye Şirketi   kurye Şirketi EmptyPaz Ekim 04, 2015 6:15 pm

Genel olarak halk arasında elçilik postasını yerine ulaştırmakla görevli kimseye denen kurye günümüzde ise genelde büyükşehirlerin ( özellikle İstanbul başta olmak üzere ) trafik yoğunluğu sebebi ile evrak ve belge gibi gönderilerin bir yerden diğer bir yere taşımacılığı yapan kimselere denir. Kuryeler yapmış oldukları iş alanında yaya kurye, arabalı kurye, motorlu kurye ve kiralık kurye olmak üzere 4 hizmette sınıflandırılırlar.

Bir kurye firmasında çalışan istanbul kurye, sabah mesai başlangıç saati olan 08.30' da merkezde bulunan operatörüne anonsunu yapar ve varsa bulunduğu bölge üzerindeki evrakların adreslerini alır. Kendisine verilecek adreslerdeki evrakları alan Kurye, yapmış olduğu dağıtımların ardından operatörüyle sürekli irtibat halinde olarak yeni kayıtlarını takip eder.

Birer asker gibi yağmur, çamur, kar, güneş demeden bir görev adamı olarak işini benimseyen kurye elemanları, trafikte motorlarının üzerinde yanınızdan rüzgar gibi geçme özellikleri ile büyükşehirlerin o zorlu yollarına ortaklık eden yol uzmanıdır.

Kime Hizmet:
Toplu dağıtım ve kurye şirketleri bireysel olarak gönderi yapmak isteyenlere hizmet vermezler. Toplu dağıtım ve kurye şirketlerinin şube yada acentelerine uğradığınızda tek bir dosyayı gönderme şansınız yoktur, çünkü hem operasyon kurguları hem de diğer faktörler buna izin vermez.

Zaman:
Firmalar gönderileri konusunda zamana duyarlı değildirler. Bu ne demek? Genellikle aylık 50.000 adet dergisi çıkan bir yayınevi için gönderilerinin ertesi günü teslim olması ile beş gün içerisinde teslim olması (özel aboneler hariç) arasında zamansal açıdan fark yoktur.

Adet:
Toplu dağıtım ve kurye firmaları yüksek adetli dağıtım hizmeti verirler. Operasyon kurguları bunun üzerine kurulur. Aylık üç, on yada beşyüz gönderi toplu dağıtım gönderisi değildir. Genellikle aylık bin adet ile başlayan bu sayı milyon adetleri bulabilir.

Fiyat:
Toplu dağıtım ve kurye firmalarının sunduğu hizmet karşılığı gönderi başına birim fiyat, kargo gönderi birim fiyatının çok çok altındadır. Çünkü kurye şirketi hem dağıtım adetleri az, hem de zamana duyarlı firmalara ve bireylerlere daha fazla acente ve şube ile hizmet verdiği için fiyatları daha yüksektir. Kargo şirketlerinin kuryeleri çoğunlukla araç ile (dosya tipi hariç) dağıtım ve teslimat yaparlarken, toplu dağıtım ve kurye şirketlerinin dağıtım personeli yaya kuryelerdir ve kendilerine tahsis edilen bölgede taşıdıkları çantalar ile hizmet verirler. Toplu dağıtım ve kurye firmasının personeli günlük ortalama (çantasında ki toplam gönderi ağırlığı maksimum 20-25 kg, toplam yürüme mesafesi ortalama 5 km) yüz gönderi teslim eder ve toplu dağıtım ve kurye şirketlerinin personel birim maliyeti, kargo şirketlerine göre daha düşüktür. Bizi yani inci kurye şirketini tercih eden tüm müşterilerimize teşekkür ediyorum.

kurye Şirketi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ataşehir Kurye Şirketi
»  Alize Kurye
» Kargoman - Kurye ve Kargo Hizmetleri
» Serikurye.com - Hızlı ve Hesaplı Kurye
» Kocaeli En İyi Reklam Şirketi