Tasarımın Yeni Adresi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Başarı Konuşmakla Değil Çalışmakla Olur..!

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ses Yalıtım Malzemeleri ve Süngerleri

YazarMesaj
dj_ibo_g_h

Ses Yalıtım Malzemeleri ve Süngerleri Empty
MesajKonu: Ses Yalıtım Malzemeleri ve Süngerleri   Ses Yalıtım Malzemeleri ve Süngerleri EmptyPaz Mayıs 17, 2015 1:20 pm

Etrafa yayılan ve kişilere rahatsızlık veren sesler gürültü olarak adlandırılır. Kişiler kendilerine devamlı olarak rahatsızlık verdiği için gürültülü ortamlarda durmak istemezler. Bu sebeple de yapılarda çeşitli ses yalıtım işlemleri uygulanmaktadır. Bu ses işlemler sayesinde etrafa yayılan sesin belirli malzemeler sayesinde yutulması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda birçok farklı mekanda ses yalıtım malzemeleri kullanılabilir. İlk etapta evlerde yalıtım işlemlerinin yapılması büyük bir gerekliliktir. Hem farklı katlar arasındaki ses geçişini hem de odalar arasındaki ses geçişini minimuma indirmek gerekir. Evlerin yanı sıra okul, hastane ve işyeri gibi yerlerde de ses yalıtımı gerekli olmaktadır.

Uyguladığımız ses yalıtım işlemleri ve ses yalıtım malzemeleri arasında aşağıdaki madde madde saydığımız unsurlar ön plandadır:

ses yalıtım,
ses yalıtımı,
ses izolasyon,
ses izolasyonu,
akustik kaplama,
akustik sünger,
yanmaz sünger,
yumurta sünger,
bondeks sünger,
bondex sünger,
tekno touch,
soundtex,
akustik kumaş,
labirent sünger,
ağır ses bariyeri,
ağır ses bariyerleri,
kauçuk bariyer,
bass trap,
vicoustic fleksi panel a50,
vicoustic kare sünger,
akustik kare sünger,
tavan ses yalıtımı,
zemin ses yalıtımı,
duvar ses yalıtımı,
zemin ses yalıtım malzemeleri,
mantar şilte,
kauçuk şilte,
yalıtım malzemesi,
izolasyon malzemesi,
izolasyon malzemeleri,
yalıtım malzemeleri,
akustik malzeme,
akustik malzemeler,
akustik panel,
ahşap akustik panel,
akustik duvar panelleri,
ses,
akustik,
yalıtım,
izolasyon

Bu ses yalıtımı henüz binalar inşat halindeyken yapılmaktadır. Sonrasında çeşitli düzenlemeler sayesinde de eklenebilir. Ancak doğru olanı henüz ilk safhadayken yapmaktadır. Genel olarak tüm yapı malzemeleri farklı düzeylerde ses yalıtım seviyelerine sahiptir. Ancak sert malzemeler sesi daha az yutarken yumuşak ve yüzey alanı geniş malzemeler sesi daha iyi yutarlar. Bu sebeple yapılarda ses yalıtım malzemesi olarak daha yumuşak bir yapıya sahip olan piramit sünger, taş tüyü ya da alçıpan gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler yapı malzemeleri arasında sesi en iyi yutan malzemelerdir. Bu malzemeler ses yalıtımında kullanılmak üzere üretilirken gözenekli yapıda üretilirler. Her metrekaresinde belirli sayıda gözenek bulunur. Bu gözenekler yüzey alanını genişleterek daha fazla sesi yutmak amacıyla yapılmıştır.

http://www.sesyalitimsungerleri.com

Ses Yalıtım Malzemeleri ve Süngerleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Adetaş Yapı | Ses yalıtım malzemeleri
» Ses yalıtım süngeri
» yalıtım ustası
» Yalıtım Hakkında
» Pomza - Peyzaj - Yalıtım | gardenpomza.com